Právě je čtv bře 28, 2024 8:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Byl by zájem o renderfarmu?
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2014 11:29 am 
Offline
.
.

Registrován: čtv kvě 29, 2014 9:14 pm
Příspěvky: 2
Ahoj,

máme k dispozici poměrně velký výkon (stovky CPU jader) a za pár měsíců dojede projekt, pro který byl určen, a nemáme pro většinu kapacity zatím využití (pokud nic nevymyslíme, tak stroje asi rozprodáme). Napadlo mě, zda nepostavit render farmu pro blender, nevím ale zda je ale reálně o podobnou službu zájem.

Zajímalo by mě tedy zda podobné služby někdo využíváte, kolik platíte (asi za core/hodinu) a jak funguje komunikace s farmou (pošlete mailem/nahrajete na FTP projekt a za pár hodin se vám vrátí výsledek/máte nějakou formu vzdáleného přístupu na master stroj).

Případně bych byl rád za tip, co dalšího užitečného by šlo na strojích provozovat. Jedná se o opterony, bez doplňkových GPU a infrastruktura jede na Linuxu.

Předem díky za info.

Vláďa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Byl by zájem o renderfarmu?
PříspěvekNapsal: pát kvě 30, 2014 10:09 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Můj osobní pohled na věc:

V ČR je poměrně málo lidí, kteří používají Blender a ještě méně lidí, kterí se živí "renderováním" v Blenderu. Takže cílit na českej trh je v současnosti nesmysl. Na globálním trhu je určitě o Blender renderfarmy zájem, ale už nějaké existují a konkurovat jim asi nebude uplně snadné. Doporučuju podívat na https://render.st/ Je to asi nejlepší renderfarma pro Blender.

Já osobně renderuju většinou jen statický obrázky a na to si vystačím se svým PC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Byl by zájem o renderfarmu?
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 7:40 pm 
Offline
.
.

Registrován: čtv kvě 29, 2014 9:14 pm
Příspěvky: 2
Díky za názor, určitě se nechceme orientovat jen na český trh, ale chtěli bychom to tu zde lehce otestovat. Zjistit, zda je alespoň nějaký zájem, na pár uživatelích to odladit a pak do toho jít případně naplno. Co jiné softwary než blender, běží něco obstojně na linuxu?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz