Právě je čtv bře 28, 2024 1:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Asus EEE
PříspěvekNapsal: úte říj 07, 2008 8:29 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
Dneska mi přišel asus eee 904hd. Naistaloval jsem na něj blendr a všechno chodí docela v pohodě, jenže nemůžud přijít na to, jak otáčet pohled. Normálně to funguje prostředním tlačítkem myši, jenže u eee funguje touchpad tak, že pokud se ho doknu dvema prsty, je to jako prostřední tlačítko, ale při pohybu prstama je to jako scrollování. Takže můžu akorát zoomovat. Nastavení touchpadu se mi moc měnit nechce, protože mi to jinde docela vyhovuje a myš sebou taky tahat nnechci. Je v blendru nějaká klávesa, která by to prostřední tlačítko nahradila?

EDIT: Tak už jsem na to přišel - musí se to akorát dvama prsty nakliknout a pak jednim prstem otačet - to me nejak nenapadlo:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte říj 07, 2008 8:39 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
Brácha eeečko taky kupuje, tak jsem na to zvědavej :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte říj 07, 2008 8:44 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Blender má možnost nastavit emulaci 3. tlačítka pomocí stisku LMB a RMB současně. Najdeš to v nastavení, když stáhneš horní menu dolu (jak to Blender normalně).
Na druhou stranu se pozastavuji nad takovými snahami instalovat Blender na různá podivná pseudozařízení. Už samotný notebook považuji díky malé velkostí obrazovky a chybějící num. klávesnici za docela dobrodružný počin. Ale narvat Blender na EEEčko (kde si pomalu neumím představit ani psaní na klávesnici) spíš za úsměvný pokus než za řešení pro seriózní práci... Tipuji tak za rok či dva se tady někdo zeptá, jak nastavit Blender na mobilu, aby se s ním dalo pracovat. No nic - good luck.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte říj 07, 2008 9:24 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
:sleepy:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2008 6:12 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 04, 2006 8:11 am
Příspěvky: 1148
Bydliště: Pardubice
Pitris píše:
Tipuji tak za rok či dva se tady někdo zeptá, jak nastavit Blender na mobilu, aby se s ním dalo pracovat. No nic - good luck.

Tak to si budu pamatovat. :wink:
Jsem zvědav, zda tomu tak opravdu bude nebo ne. :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2008 7:17 am 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
jestli se nepletu, tak blender na PDA už tu byl ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2008 1:29 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
AD: nepletes :) http://www.freewarepocketpc.net/ppc-dow ... v2-42.html
podle me nepouzitelny, ale experiment je to zajimavej :)

jinak ten asus EEE by me taky zajimal, jestli to je vhodny na internet/psani ve wordu nebo i tak je to moc pomaly. u tohodle notebooka me prave nejvic zaujala hmotnost a taky vydrz baterie :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2008 8:24 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
eee je docela v pohode, dost záleží na typu, ale s tou 904 (hardwarove v podstate stejná jako 900) jsem zatim spokojenej. Do nejakejch padesati tisic vertexů se s tim dá docela dobře pracovat, pak už se to trochhu víc seká při posouvání atd. Eee podporuje rozlišení až 1024*768 px, což je na výšku víc nežmá displej, takže je vidět jenom část, která se posouvá při přejetí kurzorem přes okraj. Taky se mi dost líbí ten touchpad - hlavně stisk dvouma nebo třema prstama jako prostřední a pravý tlačítko. Sice chvílitrvá, než si na to člověk zvykne, ale myš to dokáže suplovat celkem dobře. Klávesnice je sice malá, ale píše se na ní možná příjemněji, než na normální - nemusim tolik roztahovat prsty. Nutno ale podotknout, že ta 904 ma šasi z 1000 a já mám docela hubený prsty. Ta výdrž baterie zas tak super není. Při maximálním výkonu jde pod tři hodiny.
Snad to nevyznělo moc jako reklama, ale myslim, že za nějakejch 7500 se to docela vyplatí...

P.S.: Jestli se k tomu dostanu, udělám nějaký videa s blendrem. Nemohl by mi někdo doporučit nějaký prográmek k záznamu obrazovky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2008 9:25 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 12, 2004 7:35 pm
Příspěvky: 348
Bydliště: Brno
Pisem vsetkymi desiatimi a eee je pre mna peklo. Pisal som na tom iba parkrat, ale prakticky stale som sa natahoval za klavesou backspace (a tu som tiez skoro nikdy netrafil na prvy krat).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz