Právě je pát dub 19, 2024 10:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2007 11:53 pm 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Sagi píše:
tol píše:
Sagi píše:
Ctyrjadro? jsou na to uz vubec nejake aplikace?


Jsou, třeba takovej Blender nebo Yafray :D


ale to ctyrjadro je drahe... radsi koupim to puvodni dvoujadro 2,66GHz

BTW bych musel vymenit i zakladni desku ne?


Deska 4-jádru vyhovuje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2007 11:55 pm 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Sagi píše:
No dobre... ale ten 3GHz se da logicky pretaktovat vys ne? treba na 3,4? Nebo se pletu?


Čím výše taktuješ ze základní frekvence tím hůře dosahuješ vyšší frkvenci bo se dostáváš na techonlogický strop. Jinými slovy se pleteš... 2,66 se dostaneš až na 3,6GHz pokud se v HW vyznáš trochu více... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 12:02 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
uvazil sem ze 4jadro nechci protoze bych se nedostal do rozpoctu, zustal sem nakonec u 2jadra 2,66GHz...
vytvoril sem tedy uz uplne maximalne totalne finalni sestavu, a jestli najdete chybu tak se asi rozbrecim :D, uz toho mam nad hlavu ;)...

Vzal sem RAM s chladicem, slabsi ale kvalitnejsi zdroj a vetsi disk. Snad je to porad funkcni a doufam ze 500W zdroj staci...

ODKAZ->http://www.kb.hu.cz/bordel/POCITAC2.txt

takze nejake zasadni upozorneni? nebo doporuceni?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 12:14 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Sagi píše:
takze nejake zasadni upozorneni? nebo doporuceni?


NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Samsung NEEEEEEEEEEEEEEEE, kterej odborník ti poradil tuhle šílenost? :roll:

Pořadí disků:
Hitachi alias IBM
Seagate
WD
potom nic
zase nic
a pro sebevrahy Samsung a podobné značky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 12:16 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 27, 2005 11:05 am
Příspěvky: 337
Bydliště: Brno/Olomouc
nakonec pekna sestava, na podobne jedu asi rok, ted budu lehce upgradovat...
neco pro zasmani:
http://www.novinky.cz/vanoce07/tipy-na- ... 066lu.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 2:49 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Sagi: kdyby si se uskromnil se skrini a zdrojem tak se ti tam to 4 jadrovleze :wink: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43308

tak ze 4 jadro
Intel Core 2 Quad Q6600 6 664
deska
Gigabyte GA-P35-DS3 2 392
graficka karta
GigaByte GeForce 8800GT 5 760
pameti
A-Data DIMM 2048MB DDR II 800MHz Extreme Edition 1 488
disk
Samsung T66S (HD403LJ) 1 704
18 008
a kdyz nebudes tolik hledet na vzhled (kdyz koupis trochu laminatu a kitu muzes si udelat vzhled jakej chces) budes mit tak vykonou masinku ze az staci jen vypustit ten zdroj s tou skrini co tam mas a koupit todle
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35298
cena toho setu 2 135 tudis by si mel sestavu se 4 jadrem za cenu 20 143kc a to si myslim je hooooooooodne slusny :wink:
ale tak na me nemusis dat zalezi jen a jen na tobe :)


PS: ja osobne drzim pesti AMDcku a cekam na prvni testy 4jadra od AMD (sem asi silenec, nebo proste blbec ale stale si myslim ze AMD to intelu natre :lol: :lol: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 7:41 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
SirThomas: AAchjo... takze jaky disk? Ja mel takovou radost ze se mi tam vesel 400GB... Na PCtuningu mi to schvalili :). Kazdy rika neco jineho.

Vybi: Neni mi jasne jak muzes jet na podobne sestave asi rok. Mam takove tuseni ze ani jeden z komponentu neni starsi nez pul roku.

Bumpe: Nevim proc ale zrovna ted mi odkazy nefuguji.. Tady je potom otazka jestli poridit levny zdroj v setu se skrini, nebo kvalitni zdroj. Na druhou stranu mi porad prijde vyhodnejsi to SKORO nejlepsi dvoujadro, nez UPLNE nejhorsi ctyrjadro. Nebo se pletu?

Tak poradte :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 10:21 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 27, 2005 11:05 am
Příspěvky: 337
Bydliště: Brno/Olomouc
sagi: myslel sem vykonove, komponenty mam trochu jiny, nejvetsi rozdil bude v grafice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 12:24 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
ja si myslim ze se pletes :wink: snadnym taktovanim se dostanes na vyzsi hodnoty a este k tomu budes mit rychlejsi render, lepsi je zaprahnout 3 jadra a na zbilem 4 tem hesky serfovat po netu nez na jednom renderovat a na druhem serfovat, ja osobne si myslim ze kdyz vemes 4 jadro budes na tom lip jak kdyby si si vzal lepsi 2 jadro :wink:

jinak tady muzes videt jak udelat z osklive bedny hodne peknej kejs
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=60

(nerikam ze se me ty svetylka tam tak libi ale nevypada to spatne)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 4:36 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
Bumpkin píše:
ja si myslim ze se pletes :wink: snadnym taktovanim se dostanes na vyzsi hodnoty a este k tomu budes mit rychlejsi render, lepsi je zaprahnout 3 jadra a na zbilem 4 tem hesky serfovat po netu nez na jednom renderovat a na druhem serfovat, ja osobne si myslim ze kdyz vemes 4 jadro budes na tom lip jak kdyby si si vzal lepsi 2 jadro :wink:

jinak tady muzes videt jak udelat z osklive bedny hodne peknej kejs
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=60

(nerikam ze se me ty svetylka tam tak libi ale nevypada to spatne)


Mozna mas pravdu... stejne je ale ten procesor o 2tis. drazsi a pro me je 20 000kc nebeska hranice, kterou muzu prekrocit leda v korunach. Je pravda ze bych ty 2000 moch ziskat tim, ze bych vyhodil case a zdroj a vzal set, ale ja tomu zdroji v setu neverim. Navic u levne skrine nejde jen o to, ze vypada blbe, ale jsou ty i duvody jako je proudeni vzduchu a v drazsi skrini je uz castecne resene chlazeni. (V podstate to rikal SirThomas na prvni strance)

Na druhou stranu ten pocitac nestavim jen pro sebe. Na hry by asi 2jadro bylo idealni ale co se tyce renderovani a grafiky by bylo to 4jadro nejspis lepsi. Bratr dela ve Rhinu, takze by to taky vyuzil.. Ted sem opravdu na vazkach. Mozna prece jenom vymenim procesor a vsechno ostatni necham tak jak je.

Muze mi tu teda nejaky dalsi "fundovany odbornik" ujistit, ze vykon 4jadroveho procesoru bude lepsi nez 2jadroveho? :D .. ono teda z logiky veci vyplyva, ze ano. Jde o to jestli to dnesni aplikace dokazi vyuzit.
Jde samozrejme i o ty hry. Nejsem zadny paran, ale kdyz dam za procesor 6 tis. tak bych na nem rad rozjel i novinky... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 4:45 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 16, 2005 7:31 pm
Příspěvky: 408
Bumpkin píše:
ja si myslim ze se pletes :wink: snadnym taktovanim se dostanes na vyzsi hodnoty a este k tomu budes mit rychlejsi render, lepsi je zaprahnout 3 jadra a na zbilem 4 tem hesky serfovat po netu nez na jednom renderovat a na druhem serfovat, ja osobne si myslim ze kdyz vemes 4 jadro budes na tom lip jak kdyby si si vzal lepsi 2 jadro :wink:

jinak tady muzes videt jak udelat z osklive bedny hodne peknej kejs
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... &Itemid=60

(nerikam ze se me ty svetylka tam tak libi ale nevypada to spatne)


pěkná bedna to jo, ale ty světýlka a průhlednej bok to zrovna není můj vkus :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 4:59 pm 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
Sagi píše:
Muze mi tu teda nejaky dalsi "fundovany odbornik" ujistit, ze vykon 4jadroveho procesoru bude lepsi nez 2jadroveho? :D .. ono teda z logiky veci vyplyva, ze ano. Jde o to jestli to dnesni aplikace dokazi vyuzit.
Jde samozrejme i o ty hry. Nejsem zadny paran, ale kdyz dam za procesor 6 tis. tak bych na nem rad rozjel i novinky... :lol:


Nejsem fundovaný odborník na HW, ale když jsem to 4jádrou koupil, tak jsem ho samozřejmě pořádně testoval.

Yafray to urychlilo o 100 procent (oproti předchozímu dvoujádru)
Blender internal ta 4 vlákna využívá o poznání hůř, ale pořád je tam nárůst citelný. Problémy jsou, zdá se, se scénami, kde je použit raytrace mirror.

Suma sumarum jsem kvůli čtyřjádru úplně opustil internal, Yafray ho využívá lépe a bez GI (a někdy i s ním- záleží na typu scény) teď spočítám co potřebuju rychleji než v internalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 5:50 pm 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Sagi píše:
Muze mi tu teda nejaky dalsi "fundovany odbornik" ujistit, ze vykon 4jadroveho procesoru bude lepsi nez 2jadroveho? :D .. ono teda z logiky veci vyplyva, ze ano. Jde o to jestli to dnesni aplikace dokazi vyuzit.
Jde samozrejme i o ty hry. Nejsem zadny paran, ale kdyz dam za procesor 6 tis. tak bych na nem rad rozjel i novinky... :lol:


Nepotřebuješ odborníka, proč jsem tady dával ty testy CP a GA? tady máš jasně vidět výkony při práci v renderu. :roll:

http://blender3d.cz/forum/viewtopic.php?t=4851&start=0

P.S.

Disky jsem ti tam napsal v jakém pořadí preferuji značky, nevím co bych ti napsal k tomu více. Až se budu chtít každý den bát o data tak si pořídím Samsung. Toť můj názor podpořený 15 letou praxí v IT a upřímně je mi fuk, že někdo bude tvrdit něco jiného. Do "mých" strojů něco takového nesmí přijít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 5:56 pm 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Bumpkin píše:
PS: ja osobne drzim pesti AMDcku a cekam na prvni testy 4jadra od AMD (sem asi silenec, nebo proste blbec ale stale si myslim ze AMD to intelu natre :lol: :lol: )


Tak to je mi tě upřímně líto, ale testy dopadly katastrofálně, dokonce jsou Athlony o +- 1% lepší, což je pro AMD minimálně do konce roku průser. AMD nemám rád a do PC mi to nesmí přijít, nicméně byla by to pro IT průmysl naprostá katastrofa kdyby AMD krachlo, bo by CP od Intelu byly pěkně mastná.


Viz PCtuning:
Shrnutí recenzí, slovy jejích tvůrců shruba je : Phenom X4 na stejné frekvenci jako konkurenční Intel je asi o deset procent ve všech aplikacích pomalejší. Spotřeba nových procesorů, je proti stejně taktovaným Intelům podstatně vyšší! Pokud je vypnut veškerý CaQ systém - což většinou bývá, že? Phenomy jdou velice špatně taktovat, a na možnosti Intelu mohou zatím zapomenout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2007 6:37 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
SirThomas píše:
Bumpkin píše:
PS: ja osobne drzim pesti AMDcku a cekam na prvni testy 4jadra od AMD (sem asi silenec, nebo proste blbec ale stale si myslim ze AMD to intelu natre :lol: :lol: )


Tak to je mi tě upřímně líto, ale testy dopadly katastrofálně, dokonce jsou Athlony o +- 1% lepší, což je pro AMD minimálně do konce roku průser. AMD nemám rád a do PC mi to nesmí přijít, nicméně byla by to pro IT průmysl naprostá katastrofa kdyby AMD krachlo, bo by CP od Intelu byly pěkně


Mhm.. tak to se prestavam bat disku od Samsungu, ktery do tvych pocitacu take nesmi prijit. Protoze jsem asi 10ti letym spokojenym uzivatelem AMD :).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz