Právě je čtv bře 28, 2024 9:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2005 9:44 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
Jentak mimochodem-teď koukám na ten debian a je možný že by ofic instalace měla 10CD (v nabídce je deset iso obrazů) :blink: nebo je chyba u mě.

Jinak sám za sebe-mám Fedoru 4 a vcelku spokojenost,zdá se mi to trochu svižnější,teď sem stáhl open SuSE 10.0 ale nemám CDa na který to vysmahnout takže až je koupim a naistaluju to tak vám poreferuju :).Ale měl sem live SuSE 8.1,testoval sem na Celeronu 333MHz,128 MB RAM a 2x CD-ROM :blush: a na to z jaký mechaniky to běželo vcelku ok,odezva systému s ohledem na hw velmi slušná,konfigurace bez problému,"povídalo" si to s tiskárnou,usb řadič i zvukovka vpoho....Docela mě zaujalo to co tu jm říkal o debianu (rychlost) tak sem na to ze zvědavosti koukal-a nevěřil svým očím (viz výše)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2005 9:58 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
jo debian je snad na 12 cd a 2dvd. ale mini boot cd mi stacilol. 110MB. ostatni nevim kolik, neb se to tahalo.

trochu sem mel problem rozchoidit audio na vsech usrech, ale slo o to jen je hodit do audio skupiny.
trochgu divny nastaveniu ale proc ne. docela mi prijde fajn gnome, predtim sem s nium mel problem ale ted mi prijde kade se skakajicim arackem trochu napalici.
jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2005 10:23 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
dík,já na to teď koukám na linuxsoftu a tam ho nabízej na 14 CD / 2DVD za 420,- :)

Taky sem četl recenzi na Ubuntu 5.10 a psali že až na pár drobností je skvělej,odkaz: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1007
Tak nevim,v současnosti mám Fedoru ale rád bych ještě něco zkusil-mám staženo open SuSE 10.0 a už i Ubuntu,takže vypálim a uvidim

Co se rychlosti týče,ve Fedoře sem zaznamenal nárůst-měřil sem rychlost renderu (Blender 2.37,Render internal,AO a OSA 8) na 5 různejch scénách na neladěnejch Windows XP SP 1 a Fedoře 4 s Gnome.Největší rozdíl byl cca 20 s (FC4 1:42 / XP SP1 2:01 +/- 1s ),ale v jedný scéně byly zase asi o 5 s. rychlejší XPa,nevim proč...Celkem 5 testů a 4:1 pro Fedoru...Ale pokud jak říkáš jm je debian tak rychlej tak by to moh bejt docela nářez porovnávat debian vs XP :twisted:
Tohle zase nic moc ( průměrně asi 10s rozdíl z prům. času 3:00 ) rozdíly nebyly,i když v delší animaci by se to projevilo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2005 2:17 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
Velikost kompletniho Debiana (obzvlast unstable woody) je je takova kvuli nejvetsimu repository balicku, a na CD jich je vetsina, coz je asi 14 000 balicku s programy. Na instalaci staci bohate 1 CD.

BTW. Kdyz jsem to kdysi meril tak jsem mel nejvetsi rozdil v delce renderu proti XP 10 minut: na Slacku render asi 11 min. a na XP neco malo pres 20 min.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2005 3:32 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
plss help.

netusite jak rozebehnout na debianu multi zvukovej vystup.

momentalne ma zahadnej problem s vlc, ktery mi proste hraje jen v prostredi KDE, a Totem mi nekdy i na zacatku sesny zahlasi ze vystup pouziva nekdo jijnej. :(

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2005 4:30 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 6:52 am
Příspěvky: 322
Bydliště: hokna
pouzivas ALSA(u) nebo OSS ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2005 5:04 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
oss
alsu sem odinstaloval uplne, a ted mi to bezi alespon tak ze mi vlc funguje vsude, ale porad mi bezi jen 1 aplikace v danem case.

(na webu sem nasel spoustu stejnejch problemu.a nakonec to ani nerozchodili.)
jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2005 5:08 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
rekl bych, ze tohle nezavisi na distribuci
No pokud mas OSS, tak prejdi na ALSU :D (rada nad zlato :wink: , ale prezitek to rozhodne je)
Jinak pokud nemas podporu hardwarovyho mixovani u zvukovky, tak ti pomuze pouzivat jedine Arts (pres ne bezi zvuk u KDE) nebo esd (enlightenment sound daemon) ktere ti umozni softwarove mixovani, i kdyz to neni idealni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2005 6:54 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
jo je tam nejaka interni, myslim ze dokud nedelam se zvukem tak mi to nevadi, Sherley& spinoza michaj zvuky dostatecne.

a kdybych deal se zvukem , koupim zvukovku a neco s tim udelam. takze zatim ok, a dik za pomoc.
kazdopadne debian me uchvatil. jeste skusim tu fedoru a mozna slackware...musim to testnout nez si neco nainstaluju na svuj :)


jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2005 10:50 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 6:52 am
Příspěvky: 322
Bydliště: hokna
pokud se rozhodnes nakonec pro ALSU, tak tady je zajimavy clanek o jeji konfiguraci (ma i obecny uvod)

http://www.linuxzone.cz/index.phtml?ids=9&idc=777


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2005 11:47 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
:woot: mrknu na to a skusim,,,,doufam ze najdu cas.

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 13, 2005 9:24 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
první zkušenosti s open SuSE 10.0 :

sry jm že ti to postuju sem ale přišlo mi zbytečný zakládat novej thread

vlastní instalace:
na druhý pokus bez problémů,poprvé se asi špatně nainstaloval GRUB a při pokusu o strat hlásil Error 18,tk sem při další instalaci změnil zavaděč na lilo a bylo to ok
instalace na Celeron 333 MHz,128MB RAM,MB Shuttle s Via Apollo chipsetem,GK GeForce 4 MX 440 64 MB RAM trvala celkem asi 3,5 hodiny,celkový objem dat asi 3,3 GB
Implicitní sadu balíků jsem "obohatil" ještě o hry :) a kancelářský balík,grafické prostředí jsem zvolil GNOME
Jo a ještě něco-žádná chyba xserveru která je popsaná na tušim abclinuxu (nebo linuxsoftu ??) v recenzi se nekonala,první spuštění bez problémů

Závěr:instalace je grafická,barevná :) ,user-friendly a celkem blbuvzdorná,jhediná potíž byla s GRUBEM-nevim proč,měl by ji zvládnout skoro každý

rychlost systému:
SuSE běží celkem svižně,odezva s ohledem na HW dobrá,vzhledem k tomu že sem ho nijak neladil,Win XP SP 2 by takhle neběžely-jestli by se mi je povedlo nainstalovat
Teď mám puštěný Firefox se dvěma panely,GAIM a OpenOffice.org Writer a nečekám nijak dlouho při např. přepínání ploch atp,takže s tou rychlostí to nebude tak zlý-je rychlejší jak Fedora 4 kterou sem zkoušel taky

Závěr:můžu s čistým svědomím doporučit někomu kdo chce začít s Linuxem

Co se týče Ubuntu 5.10,zkoušel sem live CD,10 min zabrala konfigurace a když sem pak 15 mi čekal na spuštění gnome tak sem to vzdal,až bude čas tak ho zkusim nainstalovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2005 10:15 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
Update:
Jenom takove drobnustky-1)dnes sem prikoupil 64 MB RAM tkze ted ceklem 192,system o poznani rychlejsi,neswapuje tolik,jeste zkusim taktovat :)
2)V zakladni instalaci se nachazi BLENDER a to ve verzi 2.37,takze kazdy Blenderista prijde nainstaluje a jede..ma vsechno co potrebuje :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned lis 20, 2005 1:12 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
tak sem nainstaloval Ubuntu z Cd co bylo na konferenci k mani.

ted sem si uvedomil ze to po me nechtelo vubec nastaveni monitoru a grafiky obecne, a kdyz tak na to koukam tak to nastavilo i dobrou obnovovaci frekvenci.
teda uplen z nej mam radost, uvidime kdo me nadchgne vic, jestli debian nebio Ubuntu.

bezproblemova instalace, a proste parada, co se tyce instalovani, rozhodne na jednicku, pro startu gnome rozhrani, ktery mi prijde jako idealni, vyvojari KDe se podle me trochu zblaznili, mi to nahodilo hlasku ze sou k dispozici aktualizce, :woot: no to sem fakt necekal.(debian to natahal hned pri instalaci ze site)
zatim neni moc sk8usenosti ale uvidime....btw zvukovku mi to nastavilo taky samo a hnedka mi to vybralo externi a cumim, teda slysim zvuky :D

add aplication Blender...ok, instaled. a hned na to hlaska kde to najdu v menu, parada. aktualni verze je 2.37a. co si muze blendrista prat vic. system zadarmo a kdyz zmacke 3X mys tak ma i Blender. :banana:

ogre engine sem tam nenasel :( ...kdo by to byl rek :tongue:

teda at mi nekdo tvrdi ze linux neni user friendly.

...tak zvukovka se nastavila na interni...to jen pro poradek, abych nekecal.

jm


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz