Právě je čtv bře 28, 2024 2:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2007 10:37 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
freekill píše:
Mno ja se dneska pokusim pres program VIRTUAL PC 2007 (bohuzel od microsoftu :) )


To je tak špatný produkt?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2007 10:31 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 11, 2006 3:19 pm
Příspěvky: 77
SirThomas: no podle to co jsme o nem slysel, je docela v pohode:) dokonce tam funguje i dost outplatform v pohode... takze si nemyslim, ze by to bylo neco spatneho.. nemam tedy osobni zkusenoti, ale lidi si v mem okoli, si na to nestezuji...

freekill: jinak pokud ti na nem neco blbne zkus tohle virtualbox
btw na testovani GNU/Linuxu je mnohem lepsi livecd (slax, ubuntu, a dalsi vetsi distra)

joxer: ta stranka, co psal Pitris, je na zacatek nejlepsi;) a pak livecd a testnout;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2007 10:45 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Fractal píše:
SirThomas: no podle to co jsme o nem slysel, je docela v pohode:) dokonce tam funguje i dost outplatform v pohode... takze si nemyslim, ze by to bylo neco spatneho.. nemam tedy osobni zkusenoti, ale lidi si v mem okoli, si na to nestezuji...


Právě proto by mě zajímalo co se freekill na tom nezdá. S tímto produktem také nemám problém, ba naopak... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2007 2:23 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
tak moc dekuju za informace, linux me hodne zaujal :)
asi zkusim ubuntu
akorat nebude problem sehnat ovladace na hardware? je toho moc (grafika, zvuk, bluetooth, bezdratova sit, mikrofon atd....), v podstate bych se beze vseho obesel, ale minimalne ovladace ke grafice sou nutny :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2007 2:42 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: sob črc 01, 2006 2:42 pm
Příspěvky: 39
joxer píše:
tak moc dekuju za informace, linux me hodne zaujal :)
asi zkusim ubuntu
akorat nebude problem sehnat ovladace na hardware? je toho moc (grafika, zvuk, bluetooth, bezdratova sit, mikrofon atd....), v podstate bych se beze vseho obesel, ale minimalne ovladace ke grafice sou nutny :)


Grafika je bez problémů, pokud máš NVIDII, ta má špičkové ovladače. Zvuk přes ALSU taky většinou jede, pokud nemáš nějakou vyložene exotickou zvukovou kartu (mikrofon jede pokud jede zvukovka), bluetooth zaleží jaký máš adaptér, já osobně jsem kdysi používal nějakej MSI, ale už je to delší dobu odpojený. Existuje na to projekt http://www.bluez.org/ a Ubuntu to má myslím v základní instalaci. Možná bych popřemýšlel jestli KDE (Kubuntu) nebo Gnome (Ubuntu). Až na desktopové prostředí jsou ty distribuce úplně stejný.

SirThomas píše:
Fractal píše:
SirThomas: no podle to co jsme o nem slysel, je docela v pohode:) dokonce tam funguje i dost outplatform v pohode... takze si nemyslim, ze by to bylo neco spatneho.. nemam tedy osobni zkusenoti, ale lidi si v mem okoli, si na to nestezuji...


Právě proto by mě zajímalo co se freekill na tom nezdá. S tímto produktem také nemám problém, ba naopak... :)


Mě osobně připadalo Virtual PC vždycky spíš jako hračka než nástroj, VMWare mi připadá technologicky dokonalejší, ale už delší dobu jsem se na to nedíval, takže se můžu mýlit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2007 3:30 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
zkousim ted ubuntu, blender pod nim beha dobre, ale nejak se mi nepovedlo sehnat verzi yafraye pro ubuntu- je to vubec ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2007 4:13 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
joxer píše:
zkousim ted ubuntu, blender pod nim beha dobre, ale nejak se mi nepovedlo sehnat verzi yafraye pro ubuntu- je to vubec ?

Yafray je normalne v repozitarich, podivej. Akorat si musis ve zdrojich povolit sekci "universe".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2007 3:35 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
Pitris: dekuju
akorat tim linux pro me konci... k povoleni zdroju potrebuju pripojeni na internet a notebooka k internetu pripojenyho nemam :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2007 4:50 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
joxer píše:
Pitris: dekuju
akorat tim linux pro me konci... k povoleni zdroju potrebuju pripojeni na internet a notebooka k internetu pripojenyho nemam :roll:


linux bez internetu je vazne temer k nicemu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2007 5:26 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
joxer píše:
Pitris: dekuju
akorat tim linux pro me konci... k povoleni zdroju potrebuju pripojeni na internet a notebooka k internetu pripojenyho nemam :roll:

Pokud je to noteboook, tak se postav treba pobliz nejake benzinove pumpy nebo obchodniho strediska. Nekde mivaji WIFI internet zadarmo. A nebo si nekde stahni Ubuntu jak DVD, ale to nevim, jestli tam Yafray bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2007 5:50 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
kde se da stahnout ubuntu jako DVD?
a kde se da v ubuntu zapojit WIFI a jak? to vubec neumim, vim ze WIFI mam, ale to je vsechno co vim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2007 6:14 pm 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
joxer píše:
kde se da stahnout ubuntu jako DVD?
a kde se da v ubuntu zapojit WIFI a jak? to vubec neumim, vim ze WIFI mam, ale to je vsechno co vim...


tohle pro WIFI : https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/WiFiHowTo
a tohle pro DVD : http://nginyang.uvt.nl/feisty/ubuntu-7.04-dvd-i386.iso (myslim ze mas intel?!)
do googlu stacilo napsat : ubuntu wifi -> bylo druhe, a ubuntu dvd -> bylo prvni ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2007 10:49 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
DVD ubuntu uz sosam z torrentu...
ale to wifi sem nepochopil, sem takovej linuxlama a vypada to ze uz sem na novy veci starej :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2007 1:25 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
Pitris píše:
joxer píše:
zkousim ted ubuntu, blender pod nim beha dobre, ale nejak se mi nepovedlo sehnat verzi yafraye pro ubuntu- je to vubec ?

Yafray je normalne v repozitarich, podivej. Akorat si musis ve zdrojich povolit sekci "universe".


prosim jak ze povolim zrdroj universe, porad se v ubuntu nemuzu zorientovat. pres 10 let windows a ted toto :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2007 8:53 am 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
Pitris píše:
Yafray je normalne v repozitarich, podivej. Akorat si musis ve zdrojich povolit sekci "universe".

Uz jsem to psal! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz