Právě je sob dub 20, 2024 6:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: notebook
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 1:59 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
koukal sem ze tema blender x notebook uz tu sice je, ale je uz pres ctvrt roku starej.
rad bych si koupil nejakyho notebooka, ale nerozumim tomu prilis. jednoznacne mi de o to aby na nem chodil co nejlip blender, ostatni veci sou mi celkem fuk :))
zatim to nespecha, chci si ho koupit na leto, protoze budu casto pryc a nechci to proflakat jako loni :)
potrebuju hlavne co nejjednodussi praci s modelovanim, ale obcas budu chtit vyrenderovat i kratsi animaci.
cena bych rad aby nesla moc nad 30 tisic, kdyby byl dobrej notebook na blender treba za 25 tis. tak by to bylo super :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: notebook
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 7:10 pm 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
joxer píše:
koukal sem ze tema blender x notebook uz tu sice je, ale je uz pres ctvrt roku starej.
rad bych si koupil nejakyho notebooka, ale nerozumim tomu prilis. jednoznacne mi de o to aby na nem chodil co nejlip blender, ostatni veci sou mi celkem fuk :))
zatim to nespecha, chci si ho koupit na leto, protoze budu casto pryc a nechci to proflakat jako loni :)
potrebuju hlavne co nejjednodussi praci s modelovanim, ale obcas budu chtit vyrenderovat i kratsi animaci.
cena bych rad aby nesla moc nad 30 tisic, kdyby byl dobrej notebook na blender treba za 25 tis. tak by to bylo super :)


Dobrej notebook na blender a 25.000 to půjde ztuha...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 8:20 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
SirThomas: a kolik myslis? jakej bys doporucil? jestli to bude treba, dam do toho vic, budu to na leto potrebovat

nasel sem tohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43738 - intel core duo, 1gb ram a GeForce go 7600 256mb ... namate nekdo tuseni jak by na tom blender chodil?


Naposledy upravil joxer dne pon dub 09, 2007 9:30 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 8:26 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
no a nebo sem nasel tohle : http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=62443
ale to se mi na ty parametry zda nejak podezrele levny... no proste notebookum moc nerozumim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 9:53 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 11, 2006 3:19 pm
Příspěvky: 77
No reknu Ti to takhle -
za prve neber Fujitsu (a nebo jo a hned zformatni disk a novej system (je jedno jestli linux/win), bo to co tam Fujitsu dava, je des, s tim pocem se neda pracovat vubec)!
za dalsi, dle meho ani tak nejde o grafiku jako o procesor, ty poce co jsi zminil ty, maji vykonove procesory v pohode (ale radeji ne jednicku core).

jinak pokud chces mnohem vetsi vykon od notesu staci jit po nejakem lepsi distribuci linuxu a pak poznas silu procesoru.

Jinak znacku kterou bych Ti doporucil, jednoznacne Asus. /(jinak Dell take neni spatnej) Ale Acer se obykle dost hreje a stabilita nic moc a s fujitsu jsem zatim nikdy nemel dobre zkusenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 10:20 pm 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
No já osobně si myslím, že na grafice záleží dost-ná render se dá počkat, ale na odezvu při modelování se čeká o dost hůř, prostě když není svižná práce ve scéně, tak to žádnou optimalizací nenaženeš.

Já mám třeba notebook, se kterým jsem maximálně spokojenej, ale nemám ho moc na blenderování. Tam je právě procesor docela výkonej, ale co je mi to platný, když na té jeho ATI grafice Blender při modelingu drhne a nezobrazujou se mi ani ikonky (což mi většinou nevadí, ale někdy to dá hledání, než najdu funkci co potřebuju). Na notebooový karty se blbě shání aktuální ovladače, alespoň na tu moji žádnej novej není...

Takže já bych tu kartu rozhodně nepodceňoval, na práci v Blenderu je imho důležitější než procesor, protože většinu času stejně připravuješ scénu k renderu a tedy využíváš hlavně výkon karty...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 10:34 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 11, 2006 3:19 pm
Příspěvky: 77
tol píše:
No já osobně si myslím, že na grafice záleží dost-ná render se dá počkat, ale na odezvu při modelování se čeká o dost hůř, prostě když není svižná práce ve scéně, tak to žádnou optimalizací nenaženeš.

Já mám třeba notebook, se kterým jsem maximálně spokojenej, ale nemám ho moc na blenderování. Tam je právě procesor docela výkonej, ale co je mi to platný, když na té jeho ATI grafice Blender při modelingu drhne a nezobrazujou se mi ani ikonky (což mi většinou nevadí, ale někdy to dá hledání, než najdu funkci co potřebuju). Na notebooový karty se blbě shání aktuální ovladače, alespoň na tu moji žádnej novej není...

Takže já bych tu kartu rozhodně nepodceňoval, na práci v Blenderu je imho důležitější než procesor, protože většinu času stejně připravuješ scénu k renderu a tedy využíváš hlavně výkon karty...


Mas pravdu v tom, kdyz to bude asi hodne slozita scena tak jo, ale ja mam nvidia 7300 GO. Rekl bych, ze na OpenGL staci.
S 7600 to asi bude o necem jinem:-DD
Jinak nevim jak kdo, ale ja radeji vykonejsi procesor, abych pri renderu, mohl i pracovat, a netrvalo to zase tak dlouho.

Jinak asi zalezi na preferencich. Co chce a nechce delat.


Naposledy upravil Fractal dne pon dub 09, 2007 10:36 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 10:36 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
jednoznacne potrebuju hlavne modelovani, takze graficka karta je skoro nejdulezitejsi.
jinak preinstalovani mi nedela problem. kdysi sem na jednom fujitsu blender poustel a pracovalo se mi s nim prave docela dobre, ale co to je presne za typ a jestli de nekde koupit jeste ted to nevim.

tol: co si myslis o tomhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43738 ma to grafiku nVidia GeForce Go7600 (256mb), coz by mohlo stacit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 10:44 pm 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
joxer: já především nejsem přes HW, já tou svou zkušeností chtěl hlavně varovat před ATI kartami na notebooku, protože Blender na ATInách měl odjakživa problémy, teď už je to na desktopu v pohodě, když máš aktuální ovladače, ale na noťasu jsou ty ovladače často problém, tak mi to ale říká ta moje konkrétní zkušenost:)

Máš tam GeForce, takže Ti tam Blender nejspíš pojede bez problémů, požadovaný výkon karty je pak už o tom, jak složité scény plánuješ dělat.

Je teda na druhou stranu fakt, že úloha procesoru se se složitějšími materiály (přes nody apod.) asi zvyšuje, protože tohle myslím počítá procesor... Ale nevím, jak obvykle pracuješ, já třeba nody prakticky nepoužívám, takže mě to netrápí.

Tu sestavu radši hodnotit nebudu, to nechám povolanějším, ale čistě přes "čísla" ve vztahu k obvyklé práci v Blenderu je asi OK :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2007 10:47 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
tol: diky, nvidii chci urcite, ati sem mel jednou (nebyla spatna ale nvidie je fakt na blender lepsi).
ale jeste budu patrat...
jeste mam cas, treba mi to do leta zlevni :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2007 7:23 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Bral bych tu první variantu, lepší grafika. Ještě bych si pohlídal možnost rozšíření na 2GB ram. Na práci s Blenderem jsou 2GB znát moc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2007 7:37 am 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 28, 2004 4:59 pm
Příspěvky: 88
Bydliště: Příbram, Praha
já si nedávno pořídil nový (první) ntb, ASUS V1JP s ATI x1700 a Blender nechodí vůbec špatně. Asi bych samozřejmě raději nVidii, ale ta se bohužel do tohohle modelu nedává... :(
No, uvidíme, jak to půjde dál, zase se k Blenderu po hodně dlouhé době vracím, vzhledem ke změnám, kterými prošel od mojich posledních pokusů jedu úplně od začátku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2007 8:16 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
mi kdyztak nekdo doporucte nejakej notebook co mate a ste s nim spokojeny :)
SirThomas: dokupoval sem ted k normalnimu PC 1gb ram (takze ted mam 2gb ram), je to trochu znat, ale pro moje ucely to neni tak vyrazny. velky sceny nebo slozitejsi rendery delam vyjimecne, tady mi de hlavne o prijemnou praci s modelovanim. hlavni pracovni nastroj bude stejne moje PC...
ale co je pro me dulezity je prijatelnej display. nerikam ze musi bejt super, ale kdysi sem videl notebook, na kterej se koukalo fakt spatne kvuli divnymu displayi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2007 7:54 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
joxer píše:
mi kdyztak nekdo doporucte nejakej notebook co mate a ste s nim spokojeny :)
SirThomas: dokupoval sem ted k normalnimu PC 1gb ram (takze ted mam 2gb ram), je to trochu znat, ale pro moje ucely to neni tak vyrazny. velky sceny nebo slozitejsi rendery delam vyjimecne, tady mi de hlavne o prijemnou praci s modelovanim. hlavni pracovni nastroj bude stejne moje PC...
ale co je pro me dulezity je prijatelnej display. nerikam ze musi bejt super, ale kdysi sem videl notebook, na kterej se koukalo fakt spatne kvuli divnymu displayi.


Spíše mi šlo o to, aby jsi měl možnost rozšíření na 2GB RAM, za rok by tě to mohlo mrzet... Co se týče displeje na notebooku, skoro si troufám tvrdit, že je to buřt od kterého výrobce máš notebook, displeje na světě vyrábí pro notebooky asi 7 výrobců. Osobně beru notebooky zde: http://www.vahal.cz/html/marathon3.html ale jsou to nekompromisně vybavené stroje a tomu odpovídá cena. Budeš se asi muset řídit svým citem, při koupi nechat předvést obraz. Tj. barvy a ostrost... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2007 12:19 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
docela sem se tim ted zabejval a hodne me zaujal tenhle kousek : http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44361
je to 17ti palec, coz je jedine dobre, na tom malym displeji (zvlast s mym zrakem :lol: ) bych prd videl :lol:

co myslite bude dobrej na blender? tech 32,5 tis. by jeste slo jestli to bude znat ...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz