Právě je čtv dub 18, 2024 6:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: tabet na sculpt mode
PříspěvekNapsal: čtv úno 08, 2007 12:25 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
zkousel ste nekdo tablet v blenderu na "sculpt mode" ?
fakt by me hodne zajimalo jak se s tim pracuje, premejslim ze bych tablet koupil, ale rad bych nejdriv slysel o nejakych zkusenostech s tim :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 08, 2007 1:32 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
v blenderu nevim ale ve Zbrushi je to vinikajci vec :wink: :wink:
v blenderu by me to taky zajimalo :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 08, 2007 2:34 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
fakt bych si to rad vyzkousel, ale nevim jakej je rozdil mezi tabletem za 700kc a za 5 tisic, jestli to je znat u "sculptovani" :) nerad bych koupil drahej tablet a pak zjistil ze pro tyhle ucely staci ten nejlevnejsi :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 08, 2007 2:49 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 07, 2005 11:21 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Fřýdek-Místek
No podle me to bude hlavne ve velikosti a citlivosti, taky jestli to ma gumu a tak.... Vim ze tablety s dratkem byvaji levnejsi jak tablety ktere dratek nepotrebuji (nemyslim ty na baterky) - to je otazka pohodli. Ta plocha dela imho taky celkem dost, je rozdil jestli malujes na malinkou A7 nebo co se to vyrabi, nebo na A4. Ja osobne mam A5 a staci mi to, ale na neco s polovicni velikosti bych uz si asi nezvykl. Taky to mozna pudjde poznat na kvalite ovladacu.
Jestli to budes pouzivat casto tak se imho vyplati vrazit do toho vic prachu a bude to stat za to, ale jestli s tim namalujes jednou za cas par obrazku tak staci urcite nejaky levnejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 08, 2007 4:20 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
postolka: a co mas presne za tablet? zajimalo by me jestli to s blenderem skutecne funguje, a nejaky pocity pri tom sculptovani :))
abych to nekoupil a pak nezjistil ze to treba s blenderem nejde, vim ze to umi zbrush, ale nevim jestli napr. blender reaguje na pritlak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 08, 2007 6:09 pm 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
joxer píše:
postolka: a co mas presne za tablet? zajimalo by me jestli to s blenderem skutecne funguje, a nejaky pocity pri tom sculptovani :))
abych to nekoupil a pak nezjistil ze to treba s blenderem nejde, vim ze to umi zbrush, ale nevim jestli napr. blender reaguje na pritlak


jdu to s tabletem vyzkoušet ... sculpt jsem zatím neřešil ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 08, 2007 7:03 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
AD: super, sem na to zvedavej :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 08, 2007 10:26 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 07, 2005 11:21 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Fřýdek-Místek
joxer píše:
postolka: a co mas presne za tablet? zajimalo by me jestli to s blenderem skutecne funguje, a nejaky pocity pri tom sculptovani :))
abych to nekoupil a pak nezjistil ze to treba s blenderem nejde, vim ze to umi zbrush, ale nevim jestli napr. blender reaguje na pritlak

Mam Wacom Graphire 3, ale nemam ho ted zrovna u sebe, takze ti to nereknu, nikdy jsem to nezkousel, navic mi sculpt mode v blenderu pripada prozatim doooost nevychytany, takze si tenhle typ detailu radsi vymodeluju rucne a se slusnou topologii (mozna na neco pouzitelne, ale zbrush to neni a asi nikdy nebude, uz kvuli technologie).
Co se tyce funkcnosti tak treba v gimpu mi fungoval v pohode, i pritlaky a tak (mozna guma nefungovala jak mela, ale to neni nic hrozneho).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 12:54 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
no zbrush to neni,
ale uz ted z toho lezou hezky vysledky :
http://www.subdivisionmodeling.com/foru ... 840&page=6

myslim ze ma sanci to zbrush ve sculptovani dohnat, napr. v uv mapingu je blender taky jeden z nejlepsich (mozna jenom muj nazor :) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 1:03 am 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
takže jsem to zkoušel s graphire 3 XL ...něco slabšího bez přítlaku nemám po ruce, ale mám si to kde půjčit...

problém s tabletem je jen v knihovně PyTablet.dll ...mám nějakou starší, s novější by to snad bylo lepší, ...takže reakce na přítlak ujde, ale asi nejde ovlivnit ... moc jsem to nezkoumal, není zatím kdy ...

chtělo by to cvičit aby se dalo dosáhnout kvalitních výsledků ... horším tabletem než je můj asi půjde dělat se stejným úspěchem, ale pokud zapracují na té knihovně, tak bude rozdíl v tabletech znát ... pokud ho chceš i na malování a ne jen retušování textur a fotek, tak jedině wacom ...

ateď na čem jsem to zkoušel .... základem byla kostka .. pak multires a už to jelo ...pár minut ...(asi 20 ) a výsledek snad ujde ... na správné proporce jsem zatím nehleděl... kdybych to měl modelovat klasickým postupem, tak s tím rychle švihnu :lol: ...Textura je fotka skály se zapnutým bump (extra mapu jsem nedělal) a renderoval jsem v internalu s AO za 37s.

největší síla toho multires bude v tom, že pokud tentýž objekt potřebuju ve scéně vícekrát, tak jeho hodnotu na vzdálených duplikátech můžu snížit a ušetřit rendertime. :lol:


Přílohy:
Poznámka: zub času
pokus sculpt.01jpg.jpg
pokus sculpt.01jpg.jpg [ 18.82 KiB | Zobrazeno 4577 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 2:11 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 07, 2005 11:21 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Fřýdek-Místek
Za 20 minut rozhodne skvely vysledek, muzu se zeptat kolikrat je to subdividovane? Pripadne jestli bys tu mohl postnout render bez textur.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 3:55 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
diky :)
to nevypada zle :)
co treba tenhle : http://www.amsoft.cz/Produkty/Wacom/graphire/main.html ??
neni ani tak drahej :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 8:58 am 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
joxer píše:
diky :)
to nevypada zle :)
co treba tenhle : http://www.amsoft.cz/Produkty/Wacom/graphire/main.html ??
neni ani tak drahej :)


to už bych raději připlatil za Clasic XL, ale já mám tablet na malování... na blendění a retušování fotek je i ten malý dobrá volba. Navíc wacomy nemají žádné baterky, ani drát na peru, takže se s tím velmi dobře dělá. Práci se sculptem si bez tabletu po tomto pokusu moc neumím představit...

Když zapracují na štětcích, tak z toho bude velmi slušný nástroj. Budu si muset vyšetřit čas a řádně ho vyzkoušet.

...render bez textury nahodím večer ...je to krychle s multires 8, ale jak jsem zjistil, stačí i 6 a není to s touhle texturou skoro poznat a přitom počet polygonů šel razantně dolů....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 1:06 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
AD: nechapu jak si nastavil hodnotu multires 8 me jde maximalne na2 :? ale kdyz multi res odstranim tak mi tam zustane a kdyz ho zase pridam tak se prida uz na tu multiresnutou sit :? :? nevis co s tim??? :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 1:29 pm 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
klikáním na tlačítko -Add level- přidáváš další úrovně ...pokud chceš ubrat, nebo se vrátit na natavené maximum, tak šipečkami v level...


a pro render si levelování můžeš nastavit jinak než pro modelování ...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz