Právě je pát bře 29, 2024 12:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2007 9:35 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Fractal píše:
Bumpkin: myslim, ze kdyz si koupis http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39155 udelas lepe...;-)


Ideální volba, mám ho cca 2 měsíce ve své mašině. Hned na první pokus jsem ho vydráždil na 2,5GHz. Perfektní CP na přetaktování, ono je to vcelku i logické. 1,86 je na začátku této nové architektury a tam jsou obrovské možnosti přetaktování vždy, kór když tak málo topí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2007 10:24 am 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
SirThomas píše:
Mechaniky? Používám značku LG, nemám s tím problém. Ale zde je to de-fakto putna.

Mohu se zeptat? Pouzivat cistici DVD ci nepouzivat? Slysel jsem rozdilne nazory. U vypalovacky do PC je mi celkem jedno, pokud jde po dvou letech do haje - stejne pak za relativne maly peniz koupim novou alepsi (ale stejne to zamrzi), ale co treba DVD recorder za 11litru? Nekteri mi rikaji cistit a pravidelne nekteri zasadne necistit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2007 10:29 am 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
SirThomas píše:
Fractal píše:
Bumpkin: myslim, ze kdyz si koupis http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39155 udelas lepe...;-)


Ideální volba, mám ho cca 2 měsíce ve své mašině. Hned na první pokus jsem ho vydráždil na 2,5GHz. Perfektní CP na přetaktování, ono je to vcelku i logické. 1,86 je na začátku této nové architektury a tam jsou obrovské možnosti přetaktování vždy, kór když tak málo topí.


Ja jsem nepretaktovaval. Se toho docela bojim. Nechci padnou do zastupu tech, co do toho hrabali a prehnali to (protoze tomu nerozumi) a pak jim pravidelne pri zatezi zamrza komp. Tim nerikam, ze to nejde udelat dobre, tim rikam, ze ja, jako laik bych se toho docela bal. Nejaky duvod, proc je neco (CPU, grafika) taktovana pomaleji, mit musi. Takze neco za neco. Ziskam vykon a ztracim co?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2007 11:00 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Pitris píše:
Mohu se zeptat? Pouzivat cistici DVD ci nepouzivat? Slysel jsem rozdilne nazory. U vypalovacky do PC je mi celkem jedno, pokud jde po dvou letech do haje - stejne pak za relativne maly peniz koupim novou alepsi (ale stejne to zamrzi), ale co treba DVD recorder za 11litru? Nekteri mi rikaji cistit a pravidelne nekteri zasadne necistit...


Čistit až když začnou problémy. Jinak to ani náhodou nedoporučuji, čočka je přeci jenom citlivá záležitost. V 95% čištění nepomáhá, většinou už je mechanika na odpis.


Naposledy upravil SirThomas dne stř led 10, 2007 11:42 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2007 11:11 am 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Pitris píše:
Ja jsem nepretaktovaval. Se toho docela bojim. Nechci padnou do zastupu tech, co do toho hrabali a prehnali to (protoze tomu nerozumi) a pak jim pravidelne pri zatezi zamrza komp. Tim nerikam, ze to nejde udelat dobre, tim rikam, ze ja, jako laik bych se toho docela bal. Nejaky duvod, proc je neco (CPU, grafika) taktovana pomaleji, mit musi. Takze neco za neco. Ziskam vykon a ztracim co?


Mě už to ani nepřipadne, přetaktuji v mašině všechno co se dá, mám to už tak nějak v krvi. TOL by mohl vyprávět. :D

Dle mého je to v dnešní době naprosto triviální záležitost. Samozřejmě je třeba pořídit opravdu dobré chladiče. Samozřejmě pokud se to přežene tak je systém nestabilní, ale to je spíše o trpělivosti než najdeš tu správnou mez. Jinak já zvyšuji takt až do té doby než mi mašina nenajede a potom shodím takt o 10% dolů a je vymalováno. V drtivé většině jedou stroje bez problémů a to že by jsi přetaktováním odpálil CP je prakticky jenom v rovině teoretické. Konkrétně 1,86 se dá při opravdu dobrém chlazení a patřičném přikrmení na napětí dostat relativně bez problémů na 3GHz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2007 12:17 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 11, 2006 3:19 pm
Příspěvky: 77
To co tedy chtel SirThomas napsat je to, ze taktovat jednoduse zvladne kde kdo, par tutoru na internetu a je z C2D velkej dabel;-) ..... jinak pokud chcete stabilni stroj, je potreba po taktovani nechat stroj zabehnout tak 12-24 hod treba na Prime, nebo stability test a nebo i obycejne SuperPI, ktere kontroluje mezisoucty podle sve predlohy a pokud se nekde CPU sekne, tak hned vyhodi chybku, ktera s tim obvykle souvisi....


jinak C2D ted nema konkurenci.... a abych pridal sve zkusenosti, tak stroj na ktery jsem si nejvice zamiloval stara PIII mi vydzrela 4 roky a nyni tu mame neco co je hodne tomu podobne, takze jsem sel za tim co uz znam a jsem vice nez spokojenej:))))

(pro ty kteri se moc netusi co kde se deje, tak AMD znam, sam jsem mel 4 s kteryma jsem prisel do styku, ty posledni byly super, ovsem to byla doba tak pred 3/4 rokem.....


Edit:jinak dost flame o AMD vs Intel:)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2007 6:24 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 14, 2005 5:37 pm
Příspěvky: 142
Bumpkin> Odporučam ti napisat na forum ktore sa na to specializuje, napr. www.pretaktovanie.sk . Je tam aj sekcia "nakupna poradna". Zatial všetky problemy co som mal s PC (nie som lama :wink:), som vdaka tomu foru vyriesil.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz