Právě je sob kvě 11, 2024 11:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: instalace suse 7.1
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2004 11:02 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
cau,
jak cekam co mi to ukaze po formatovani disku pro instalaci suse 7.1 tak sem si rikal ze vas budu informovat o strastich a radostech.

prvni strast uz je tady,...spustil sem instalacku, vse probehlo hladce do chvile nez sem vlozil 2cd ktery bylomnejspis poskozeny a tak si to vyzadalo 3cd. tak sem ho tak stecil, a uz si nepamatuju presne, jo jasne pak se mi ukazala tabulka limux, linux 2.4 suse a jeste neco, skocilo to do textoveho rezimu a uz sem byl v pytli. vyzadal sem si help a byl sem rad kdyx sem rebootoval. tzjistil sem ze instalace neprobehla uspesne tak sem se rozhod preinstalovat abych mel jistotu ciste instalace.nejdriv mi to spadlo, neco na ten zpusob a zadna reinstalace se nedela, tak sem skusil opravit stavajici instalacku a prd. tak ted se ni podarilo spustit cistou reinstalaci a sem na 76% uz asi 15 min. tot posledni spravy o chamelonovy a jdu se podivat pro tuhle chvili kde sem nechal kladivo.

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2004 11:52 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
ok, tak sem to restartnul a spustil , skusil spustit instalaci prez yast1(nebo jak se to jmenuje) a krasne se to rozbehlo a ...##### a najednou prestali pribejvat :(
takze se to zase kouslo, je tam proste neco spatne, takze sedim na Woknech a formatuju ten disk, snad to pomuze, v tuhle chvili je to pro me nejjednodussi cesta jak ten disk mit snad cistej, a pripravenej na instalaci...
doufam ze do pulnoci budu mit graficky rozhrani KDE a spustim na tom net, uvidime jak se mi to povede

dejme tomu ze sem zacal, v 21:30 tak uvidime kolik mi zabere casu instalace systemu jako je suse na "prvni" pokus....teda zatim musim rict ze Wokna bych mel v tuhle chvili uz rozebehli a asi bych tam cpal uz instalacky softuuuu ale uvidime co nam tenhle pokus prinese za stesti, a ponauceni...minimalne me to odtrhava od problemu bezneho dne.

tak zatim jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2004 2:59 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
ok
tak v 1.20 sem mel graficky rozhrani, porad sem mi zda ze je neco spatne na disku, ale to se uvidi.

potom co sem preformatoval disk, tak sem utrh jeden z prstu napajeni disku :? no tak sem ho tam poradne zastecil aby se aspon ten kontakt mackal kdyz uz nic jinyho. pak sem jeste chvili bojoval s instalaci nastaveni monitoru, ...nejak si nemuzu zbyknout na 16 hloubku v 15 monitoru a snad jen 256 barev nebo co :roll:

no bezi to, akorat ze je nejsem schopnej nastavit sit, sice mam vsechny potrebny data, ale asi ne znalosti, nemuz najit to spravny reseni co mam nastavit aby mi to slapalo na nasi siti.....teda dostal sem se tam kde se me to pta na sitovou kartu a naky hoveziny, no to nemyslej vazne, ten komp je tak starej ze kdyz bych ho nevyfoukal tak ani nevim ze je to komp(ted si delam trochu prdel)..ale jeto 500 procesor a nacpal sem tam naky ramky comsem nasel, ani nevim co a kolik. skratka zkousim rozebehnout srot, kdyz uz tady je tak proc si na nem neco nevyzkouset.

kdyby ste melnahodou nekdo skusenosti s nastavenim site na suse 7.1 byl bych vdecnej. dneska uz s tim pokusem koncim, postupem casu dam vedet jak pokracuju...chtel bych se dostat az k nainstalovani blendru, ale na 15 monitoru s blbe nastavenou grafikou :?: :?: :?:

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2004 8:02 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
takmi to nedalo a rek sem si ze si dam nocni. problem je v tom ze je to zrejme opravdu srot, a ten disk co zlobil zlobi porad.takze sem na tom chvilku bezel, a ted to zase nechce nastartovat, potvora. nehlede nato ze semi nepodarilo rozebehnout modem.nejspis to je nejakej wintel,ten modem, a tak si to moc nerozumi.skoda myslel sem ze ten srot dam dokupu a ze z toho necobude.

jen perlicka nasel sem i jeden volnej 60GB disk, taksem ho samozrejme taky prubnul :wink: no ma instalace v pohodicce,jenze kdyz sem to rozebeh tak sem si rikal ze tonejak divne nabiha, ....a najednou...to zacalo prdet 01 01 01 01 01 01 01.....no az do ty doby kdy sem to vypnul a skusil druhou rundu nul a jednicek :blink:
takze to vypada tak , ze pokud nesezenu nejakej srotovej disk kterej ale nebude srot tak s tim nehnu.

tak sem si pekne pokecal, a snad sem prines pro novacky naky info,ze srot je srot a kdyz clovek chce na necem, delat tak holt musi nakou tu korunu upustit :bomb:

tak hezky rano ja jdu spat

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2004 1:55 pm 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
Pěknej monolog..... :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2004 1:55 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
hey prece se nevzdam :P uz sem vzhuru a probouzel sem se s tucnakem v hlave. nemate nekdo radu jak na linuxu spustit kontrolu a napravu disku, :?:
..treba je to proste neco softwerovyho, ikdyz tomu neverim, ..

no to je t otom srasti maleho tucnaka co se snazi bejt dospelej :mrgreen:
neni to sranda :?:

dik jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2004 8:40 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
tak pokracuju ve svy samomluve, nejspis to pak smaznu.
tak sem to nainstalovalna jinej disk hodil tam grafickou kartu abych nemusel koukat na puntiky, a ted sem zase u pripojeni k netu, nemuzu to porad nastavit, potvora jedna....teda linux je fakt pro lidi co nemaj co delat :D

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 11, 2004 11:57 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 12, 2004 7:35 pm
Příspěvky: 348
Bydliště: Brno
To je tak, ked clovek pouziva stare komercne distribucie :)
Ja na 3stovke ficim so Slackwarom, Xami 4.1 (WM - WindowMaker) a na konfiguraciu siete mam pohodlny textovy skript netconfig :)

btw. netconfig, skus ho aj ty, ak nie si do netu pripojeny modemom alebo wireless bude to jednoduche :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2004 12:22 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
tak to sem z toho mimon, sem si stah mandrake a vysmah isa, a nechce mi to bootovat. to mi dela naschval, abych z toho mel vetsi radost az se mi to podari.

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2004 12:39 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 12, 2004 7:55 pm
Příspěvky: 747
Bydliště: Praha
Chachááá....a o tom to přesně je....a pak proč je Bill tak těžce za vodou co?

No držím ti palec ať se ti to podaří dát uspěšně do kupy, soucítím s tebou, jestli tě to potěší :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2004 12:52 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
no to ti reknu, ze se ma bill cemu smat, protoze kompilovat si drivry abych se moh pripojit na sit a nemoct kopirovat ten silenej text do konzoly je silenost. ...potom to tam nabouchas a vono to neeejdeee, tak to myslis ze tu zidly prohodis voknem co na ni sedis a celou dobu do ni klepes nohou...

diky za souciteni...zatim co si prohlizim pdf o mandrejku tak se mi to zda celkem pritulnej..oproti suse 7.1 kterej snad dal silenec co nema rad kdyz mu vleze do mechaniky cd a von ma k nemu normani pristup :woot: ...treba me to dozene k tomu ho v pondeli koupit :wink:

Citace:
a na 3stovke ficim so Slackw
no tak to ten muj srot by moh bejt tvuj upgrejd :oops:

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2004 2:50 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
sice nevidim co pisu, neb mi konquor dela z pismenek cosi necitelnyho, ale nadruhou stranu to neitak blby jako v netscapu kterej mi tyhle stranky skoro nezobrazil.

tzn. zabralo mi,sakra ja nevim kolik je hodin, ale pocitam ze tak 2 takze mi zabralo 28 hodin zprovoznit suse 7.1 do ty podoby ze sem se pripojil na internet v graficky zobrazeni abych nam moh sem neco napsat :D akorat mi v tomhle prohlizeci nefunguje skoro nic. stahnul sem si firefox, a nejak jeste neumim instalocat. ale prisel sem nato jak se jednoduse doastat na mechaniku(cd) jo asi s tim mandrejkem cgvilku pockam, kdyz uz sem to rozebeh. ale stejne ho asi poridim.

tak jeste mi zbejva nainstalovat blender
;D

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2004 2:53 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 12, 2004 7:35 pm
Příspěvky: 348
Bydliště: Brno
Ak mas problemy s prehliadacmi stiahni a prekompiluj si Links :)
http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~clock/ ... nload.html

A ked ho spustis s parametrom -g, budes ho mat pekne graficky, ale prestuduj si pred kompilaciou manual ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2004 5:57 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
dik za link,

...nedalo mi to a koupil sem mandrake :D , no a tak se stim cely dopoledne muscim, a porad se mi to zastavuje a nechce to behat, respektive nechce se to nasinstalovat, porad se mu neco neliby, tak takhle sedim pri jedny, ty posledni instalaci co sem skousel a koukm na stranku kterou sem uz nekolikrat predtim cet a tam pisou ze mandrake nebaha na AMD ...a zrovinka, by ste nerekli ja ho tam mam. takze je to v haji, a na dalsi srot kterej bych moh pouzit na mandrake, si pockam tak 5 let.

takze tam zase strakam suse a premejslim kam strcim ten madrake, kdyz uz sem ho koupil a sem tak lacnej to prubnout.

takze zatim suse a bolender jeste samozrejme nic 8)

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 12, 2004 6:09 pm 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
šmárja co Tě to nešťastníku popadlo přecházet na Tučňáka? :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz