Právě je pát dub 19, 2024 7:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2005 4:29 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
Slange píše:
Dufam, ze s Linuxom mate pravdu ( ze to je take jednoduche ), lebo ked citam problemy pri zistovani HW tak mi beha mraz po chrbte. :(

<offtopic>
musíš mít štěstí, když máš nějakej málo rozšířenej hardware tak to může být pro začátečníka docela horor. Někde jsem tu ale zahlédl, jestli se nepletu, že budeš požívat mandrejk a tam s tim moc problémů neni
<offtopic>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2005 5:19 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
Co se tyce Slangeova "disketového" :) problému,tak dporucuju to co tu radili ostatní,já se přikláním k 6xxovi,viděl sem nějakej prográmek na todle i pro Win,nebo pokud máš DVD palírnu tak to prostě zazálohuj na 4 DVDka á 15 kč a pak formátni.Jo a pak taky nepouštět nikoho bez svěrací kazajky ke kompu :) :) :)
K antivirům-AVG u nás taky nemá moc dobrou pověst,já osobně používám Avast! 4 Home,Ad-aware a Kerio personal firewall-všechno free,akorát Kerio běží v trial verzi,a ani s IE 6 (nechce se mi instalovat nic jinýho,protože ostatní z rodiny pak stejně používaj IE a sem tam kde sem byl :( )
Teď trocha OT:vidím jak se tady všichni rozplýváte nad Linuxem,delší dobu už o něm uvažuju,ale nevím jak začít,asi bych volil nějakou distribuci koupenou s knížkou,ale nevím kde,co,jak a za kolik,takže jestli by někdo pls poradil,budu moc rád.BTW-ještě sem pošilhával po "jablíčkách" kvůli Mac OS X ale u nás se nový ani bazarový evidentně moc nevyskytujou,rozhodně ne v Pardubicích :( kokal sem na jejich web a jejich design mě naprosto uchvátil.....Jak dual G5ky,ty se mi líbyly nejvíc,ale i ostatní.A jediná firma co u nás dělala do jablek (asi) krachla před půl rokem,od tý doby se tam nic neděje :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2005 7:48 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
tak IE odinstaluj a budou mít smůlu :twisted:
pokud ho tam netrpíš kvůli vývoji webu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2005 9:02 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
To 6xx:s tim se TEĎ už nebudu namáhat,o prázdninách tu nejsem,nebo jen málo a pak nabírám směr asi Linux,nejpravděpodobnějc Mandrake.Ale ty jablíčka bych taky moc rád takříkajíc "ochutnal" :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2005 9:40 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
6xx píše:
tak IE odinstaluj a budou mít smůlu :twisted:
pokud ho tam netrpíš kvůli vývoji webu


no to by musel odinstalovat windows

jm :blink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2005 9:48 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
A nejen to :mad: ,musel bych udelat upravenou instalacku Win XP ze ktery bych ho pomoci nLite vyradil nadosmrti,stejne jako sem uz orezal XP tak ze chodi na Pentiu Pro s 96 MB RAM :) 2/3 veci sly do papa,krom internetu a sitovych veci,dokonce sem vyhodil i Malovani :) a instalacka ma pak na CD 200 MB (+/- 10 MB) a na disku pak zabira asi 400 v "cistym" stavu.Ale to je uz trochu OT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2005 10:23 pm 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
jm píše:
6xx píše:
tak IE odinstaluj a budou mít smůlu :twisted:
pokud ho tam netrpíš kvůli vývoji webu


no to by musel odinstalovat windows

jm :blink:


IE odinstalovat nejde, ale dá se smazat ..... na XP jsem to ještě nezkoušel, ale z w98 jsem iexplore.exe smazal a jedu standardně přes firefox a protože konečně po letech upgradnu mašinu, tak přibudou i XP ... zkoušel jste to na něm už někdo ?...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2005 8:20 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
no vono je to jen odstraneni ikony exploreru tak jak ho znas z plochy, programu atd.. ve vysledku se nic nezmeni.
explorer je soucasti woken a kazde wokeni okno co otevres je explorer.
staci napsat http do adresoveho radku nejake slozky a ses tam kdes byl. akorat ikonka tam neni :D

ja to mam a stejne sou nektere aplikace tak silne napsane ze ti otevrou explorer s patricnym obsahem.

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2005 10:30 am 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
není to jen odstranění (u w98) ikony, explorer a iexplorer jsou dva samostatné soubory, přičemž iexplore jde smazat bez potíží (nebo přestěhovat, ale nikdo ho pak nesmí dovolit systému najít), takže jedinné co nejde, tak hypertextové odkazy na internet... v souborech jedou ....

....ale stačí vlastnosti a odkaz nakopírovat a dát do foxu ručně...

myie , které mám nastavené místo iexplore ale některé odkazy zvládne... zatím jsem nehloubal nad tím, jaké.... ale ty záškodnické programy naštěstí trvají na tom iexploreru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2005 12:16 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
ne ja myslim ze "iexplorer" nemam a stejn ese mi stane ze se mi otevre explorer se strankama, ale rozhodne si z toho hlavu nedelam.

ja pouzivam primarne firefox, a sem nadmiru spokojen, az na ty vychytavku co si vymysleli ze kdyz se chci podavat na nejaky extension tak musim mit posledni firefox, coz me trochu vadi.

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát črc 01, 2005 1:22 pm 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
AD píše:
není to jen odstranění (u w98) ikony, explorer a iexplorer jsou dva samostatné soubory, přičemž iexplore jde smazat bez potíží.


IE je v XP součástí instalace, takže nejde de-fakto odinstalovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz