Právě je čtv bře 28, 2024 5:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Superkomp.
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2018 4:34 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
Ahoj chlapi.

Neviem ci to tu ešte žije ale aj tak sa opýtam. ☺

Potrebujem kvôli jednej zákazke trosku nadupat stroj, resp potrebujem navýšiť výkon. Kúpil som si na bazaroch gtx580, jeden mam, gt980ti je hlavná v počítači a ešte jednu na bazáre titan, starý prvý. Myslel som, že risermi to v pohode dám všetko ale h*no. ☺ po dlhých testoch a inštaláciach som bol schopný rozbehať gt980ti ako hlavnú, gtx580 ako pcie 8x a cez riser gtx580 pcie 4x. Výkon síce je lepší ale nie valny. Hlavne ma mrzí, že niesom schopný tu titanku rozbehať s gt980ti a jednou gtx580.

Otázka teraz na vás. Zabudnite na všetko čo som hore písal a vedel by mi niekto poradiť ako na to? Čo kúpiť? Eventuálne čo s čím pokombinovať? Samozrejme za malo peňazí ak to ide. ☺ Eventuálne na tie farmy na weboch, da sa na to spoľahnúť? Bol som na jednej a to čo sa tam renderuje a prezentuje je ťažká tragédia, takže je otázka ak tam strcim niečo, čo už má nejak vyzerať, tak či to vôbec tie farmy dajú?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Superkomp.
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2018 9:57 am 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Ahoj Siso,

nejsem žádnej počítačovej expert, takže asi nedokážu moc poradit. Zkusim stejně ale pár obecnejch rad:

Obecně staré karty jako je gtx 580 jsou u konce podpory v Blender Cycles. Nejsem si jistej, jestli je vůbec novej blender 2.8 bude podporovat.
Na to, abys mohl mít zapojeno vícero výkonných karet potřebuješ jednak procesor s dostatkem PCI-E linek a druhak základní desku s dostatkem rychlých PCI-E linek. Amd Threadripper má 64 pci-e linek, takže k němu můžeš připojit 4 karty na 16x nebo 8 karet 8x. Samozřejmě k tomu ještě potřebuješ dobrou základní desku, co to utáhne a brutální zdroj. Pokud se nepletu, tak ty starý karty dost žraly a taky pěkně topily :twisted: .
Ber to ale s rezervou, nemám zkušenost se zapojováním více než dvou karet najednou a ty risery jsem taky nikdy nepoužíval.

Render farmu jsem zkoušel jen jednu: https://render.st/
Mají dobrý ceny a myslím, že mají i doplněk, který usnadní upload scény na ten jejich server. Nikdy jsem to ale nepoužíval komerčně, protože moje projekty mají většinou přes giga dat a uploadovat to se mi kvůli hodinovýmu renderu nevyplatí. Všechno co renderuju zvládnu vyrenderovat přes noc a mam to "skoro" zadarmo. Každopádně na jejich facebooku maj ukázky toho co renderujou a jsou to super věci, takže evidentně spousta lidí to používá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Superkomp.
PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2018 10:08 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
Diky.

Tuto zakazku nastastie riesim dlho dopredu. Nastastie diky klientovi, takze to urobim zrejme doma. Vychadza mi to, vsetky rendere do zhruba 24 hodin na troch kartach. Ale urcite sa mrknem na to co si zaslal. Akurat neviem si predstavit ako sa to da otestovat tam na druhej strane? Chapem - predpokladam, ze bude treba zabalit vsetky textury do BLENDu a takto to tam poslat. Lenze je to tak rozsiahli projekt, ze by som sa nedivil keby som nieco nepribalil. :) A potom by som bol prjemne prekvapeny urcite.....a este za dolace... :))))

Diky moc.

PS: nejteplejsi karta je pri vypoctu GTX980Ti. Te 580 mi spise pridou, ze nikam nepospichaj a neuvari se kvuli mne... :) Ted mam dve zdroje, jeden mimo komp, ktory manualne pustam.... :) No hrozny hack. Kazdopadne tudy asi cesta nevede do budoucna....a predpokladam, ze i v buducnu to budu ludia riesit cez tie cloud farmy. Ono ten GRID NVIDIA co pouzivaju je celkom maso.... :)

R.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz