Právě je pát bře 29, 2024 4:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2005 10:09 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř bře 30, 2005 1:50 pm
Příspěvky: 1316
Bydliště: Praha
No, mám problém... Udělal jsem si scénu do jedné hry, kde mám jednoduchý pohyb camery po Ipo, a to v závislosti na zmáčknuté klávesé (opravdu jednoduché, jen left a right), vše mi funguje až na jednu maličkost - mám tři polohy, tzn. čtyři pohyby kamery, představte si to jako menu okolo cylinderu se třemi položky a otáčíte s tím cylinderem pomocí tlačítek... Vše mi funguje skvěle, až na to, že když se dostanu na krajní pozici, a dám tlačítko na návrat na prostřední "objekt", posune se mi sice kamera, ale až na druhou hranici. Mohl bych to tady dlouze rozepisovat, ale asi radši přiložím obrázek...Obrázek, snad to je trochu jasný :oops: . Potřeboval bych nějak zajistit aby se provedl vždy jen jeden actuator s pohybem...

Díky moc!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2005 9:28 am 
Offline
....
....

Registrován: pon črc 12, 2004 1:15 pm
Příspěvky: 382
Bydliště: Bratislava
Ak tomu dobre rozumiem, potrebuješ dvojfázovú zmenu.

O čo ide: ak si na krajnej pozícii vľavo a stlačíš kláves vpravo, zachytí ho senzor, spracuje kontroler (vybraný na základe nastavenej property), vykoná IPO animáciu a nastaví novú hodnotu property. Táto nová hodnota property je zachytená jej senzorom a keďže si ešte nepustil kláves doprava (to by si musel byť veľmi rýchly), posunie sa na ďalšiu pozíciu. Takto to opakuje až po druhý okraj.

Riešenie: dvojfázová zmena - meniť property musíš až v okamihu, keď kláves púšťaš, nie keď ho stlačíš. Vytvor si dva nové senzory na klávesy s inverziou, urob ešte jednu sadu kontrolerov a na ne napoj zmeny property (ktoré od pôvodných kontrolerov odpojíš).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2005 11:10 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
ja bych jen dodal, ze 2.36 ma problem s IPO. nefunguji korektne. takze bacha nato.

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tak to mám!!!
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2005 7:26 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř bře 30, 2005 1:50 pm
Příspěvky: 1316
Bydliště: Praha
Tak jsem to s vaší pomocí dokázal, ale bylo to ještě trochu složitější (nevim jestli je to moje řešení nejjednodušší, ale funguje :D). Kromě těch dvou sensorů sem si přidal ještě jednu property, int, se třemi hodnotami - 0, ta se nastavila vždy po nastavení na jaké položce jsem (jinak mi totiž pořadové číslo položky skákalo po všech hodnotách :wink: ), 1, ta se nastavila po posunu doprava (bylo totiž třeba odlišit který INV se má použít) a 2, což je to samé jako 1 ale doleva :wink: . A pak jsem to samozřejmě dal jako podmínku pro nastavování té první property.

A teď už navíc vim k čemu to "INV" je :D!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2005 7:31 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
no to je dobre, ze si stim hnul :D
ja sem se k pouziti "inv" nikdy nedostal, stejne jako k message sensorum a actuatorum :D ....nejak sem si vzdycky pomoh jinak.

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2005 6:38 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř bře 30, 2005 1:50 pm
Příspěvky: 1316
Bydliště: Praha
python, python, python... kdybych s nim neměl tak špatné zkušenosti, tak v něm píšu... k blenderu mám přeci jenom větší důvěru, ale stejně se bez pythonu časem neobejdu :? .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz