Právě je čtv bře 28, 2024 10:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Near sensor
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 10:57 am 
Offline
..
..

Registrován: čtv říj 06, 2011 12:14 am
Příspěvky: 22
Ahoj,
mam takovy dotaz. Pracuju na pruchodu scenou a mam problem s tim, ze jsem chtela pri priblizeni se k nejakym dverim, aby se mi zobrazilo treba Vejit (F) nebo neco podobneho. Chtela jsem aby se ten napis objevil uprostred obrazovky. Tak jsem vytvorila novou scenu a diky Logic Editoru jsem nastavila, že když kamera bude blízko dveřím, tak se ma pridat ke stávající scéně ta s napisem. Nastavila jsem u Near senzoru i Reset Distance, ale po odstoupení tam název zůstává. Chtěla jsem aby výsledek vypadal jako ve FPS hre když se například zvedají náboje či lékárnička. Uz jsem zkousela more kombinaci a hledala kde se dalo, ale nic jsem nenasla. V Phytonu jsem jeste nedelala a chtela jsem se mu vyhnout. Prosim prosim nema nekdo nejaky napad jak na to? Dekuju moc za kazdou odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Near sensor
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 11:45 am 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Ono pokiaľ tam raz pridáš scénu, tak sama od seba nezmizne až pokiaľ ju nezrušíš actuatorom.
Asi takto:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Near sensor
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 11:47 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Ahoj,
Neviem teda aku verziu Blenderu pouzivas, ale ja som mal v 2.49b niekedy problemy s near sensorom takze mi ani nedetekovalo pritomnost objektu. Lepsia volba mi príde pouzit Ray senzor(vytvori luc a ked ten luc niekam dopadne, na nejaky tvoj objekt tak sa aktivuje Actuator) , lebo ten text sa ti zobrazí až keď na ten objekt (dvere) ukazes kurzorom(crosshairom) a nie iba ked si pri dvrach (mozes mat pri sebe 2/viac objektov a potom sa ti zobrazi viac textov cez seba), samozrejme Ray je o cosi zlozitejsi lebo musis nastavovat smer Ray senzoru a musis mat crosshair (kurzor) naparentovany na kameru a musi byt v strede obrazovky. Potom ked ukazes na nejaky objekt, tak nastavis actuator aby zobrazil text.
Miznutie textu: ja som to robil tak ze som si senzor (ray) spravil dvakrat (kopija) a druhemu som nastavil INV položku, čo ho invertuje takze ked ty neukazujes na dvere, tak actuator je aktivny a posle textu aby ten text zmizol.
V pripade near senzoru skus vytvorit tiez kopiju ale nastav vacsiu vzdialenost, takze ak si pri dverach 1m(reset 1,5) tak sa ti text zobrazi a druhy senzor 2m(reset nastav na maximum) a texuposli spravu aby zmizol...

Edit:Som sivsimol ze zgerbiak spravil tiez ppeknu fintu, pre near je lepsia nez to co som napisal...ale ja somto robil ako pisem hore...Inac ten ray je podla mna lepsi na taketo veci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Near sensor
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 11:55 am 
Offline
..
..

Registrován: čtv říj 06, 2011 12:14 am
Příspěvky: 22
Jeeeee, funguje to!!! Dekuju za pomoc, tak rychlou odpoved jsem ani necekala. Dekuju, dekuju, dekuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Near sensor
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 12:00 pm 
Offline
..
..

Registrován: čtv říj 06, 2011 12:14 am
Příspěvky: 22
Mam verzi 2.59 a Near funguje, jen me nenapadlo to udelat takhle :oops: ale moc dekuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz