Právě je pát bře 29, 2024 12:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 5 problemov skuste mi pomoct
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2009 1:01 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Zdravim, prosim mozete mi pomoct s tymito problemami?
1.robim FPS hru podla jednej FPS templáty,čiže nerozumiem moc kódu strielania a problem je v tom, že po istom čase strielania dojde k tomu, ze gulky nechcu posobiť na objekty,sice sa robia "diery do zeme-plane s texturou" ale na nepriatela alebo na krabice to neposobi, prosim mohol by sa niekto pozreť na ten moj.blend súbor?-vpravo su take 2kocky a 1empty, ktory maju cosi spolocne so strelbou.niekedy to trva 5 minut niekedy 5sekund kym dojde k zaseknutiu. Odstranil som vsetky nepotrebne veci, cize je to maly subor(100kb),tu je download
http://rapidshare.com/files/327421008/f ... m.rar.html

2.niektore objekty nedostanu svoju UV texturu ,no v inom mode(texture mode ci tak nejak sa to vola-taky jednoduchy) ta textura tam je-obrazok tu: http://i.imagehost.org/view/0646/blender_problem_tex

3.tu je dalsi problem v istych uhloch sa textura postupne zneviditeľnuje-link:
http://f.imagehost.org/view/0890/blender_problem_tex2

4.Prečo sa mi nechcu renderovat normal mapy a textury vytvorené blenderom(wood,stuck,blend,atd) a ako pridam objektu 2UV mapy?
5.Preco sa mi do meshov nechce zarátať alpha kanál,ked obrazok ho má?resp. Ako to urobit?Chcem urobiť trávu a rastliny a aj sa mi to raz podarilo,len celé to bolo moc priesvitné a boli na tom odlesky,ako ich odstrániť, resp ako mam urobiť trávu a rastliny?

Za odpovede vopred dakujem a prosim keby ste mi pomohli aspon s problemami č1 a č5


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 problemov skuste mi pomoct
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 1:36 pm 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
1. Vyzerá to tak že nenájde posledný vytvorený náboj. Nemôže mu skript pridať orientáciu, keďže nemá čomu tak sa to skončí chybou.
Neviem či by bolo riešenie ošetriť to try a extencion. určite by to neskončilo chybou, ale je otázne či by to ďalej strieľalo. :-D

2. Pokiaľ to ide v texture móde tak kde je problém? Mne v inom móde textúry ani nejdu.(aspoň nie v 2.49b)
3. To je husté, myslím že tam bude problém inde ako v blendru. Čo máš za grafickú kartu? máš nainštalované posledné ovládače?
4.1 Sú to textúry ktoré sa generujú počas renderovania. V real time rendrovaniu sa nevygenerujú(náočnejšie na výkon), tam sa berú len už existujúce textúry.
Až na pár vínimiek GLSL.
Riešenie: zapiecť materíál z rendru do textúry a tú potom použiť v engine.
4.2 UV mapy pridávaš v editing(F9), záložka Mesh, UV Texture a tlačítko New
5. Záleží na tom či to chceš pre GLSL, Blender Milti Texture Materials alebo Texture Face materials.
Návod pre GLSL.
Je to vlastne to isté ako pre render.
Materialu pridáš textúru trávy, samozrejme okolie je alfa kanál.
Materiálu dáš A(Alpha) na 0.
Textúre v záložke Map To zaklikneš Alpha.
Hotovo.
Pokiaľ nechceš aby sa to moc lesklo tak uprv material ako pre render, napr zníž spec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 problemov skuste mi pomoct
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2010 1:37 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
No a prosim, mohol by si mi to spraviť?teda ten pripad č.1-ja ani neviem co to try a extension je a v skriptovaní sa moc nevyznám-teda vobec-vsetko riesim len cez logicke kocky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 problemov skuste mi pomoct
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2010 1:13 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Alebo nema niekto nejake scripty/link na ne co sa tyka strelby?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz