Právě je pát dub 19, 2024 9:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nieco, co neviem...
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2008 3:24 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
Prosim ako mam spravit, aby po zatlaceni sipky sa objekt pohol presne o 1 diel jednotky, ktoru pouziva Blender, lebo ked stlacim sipku teraz, tak ked stlacim kratko, objekt nedojde, a ked stlacim dlho, tak objekt ide dalej, pripadne sa zotrvacnostou posunie este dalej nez o jeden dielik...dalej by som rad zvedel, ako dostanem exe zpat do blenderu, a dalej, ako pomocou IPO rozchodim objekt, totiz idem na objekt, priradim mi IPO rotaciu, IPO pohyb, os posuniem na 50 pohnem objektom zase priradim pohyb a rotaciu, potom idem do actor, nastavim dynamic, velkost dam n 1.0 mass na 0.5, dam keyboard tam dam medzeru, dalej dam and, potom IPO a tam si dam od nula do 50...stlacim medzeru a objekt sa nehybe!!! co je s tym...? :?: :o :shock: :? :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2008 4:56 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon črc 12, 2004 1:15 pm
Příspěvky: 382
Bydliště: Bratislava
Presný posun je niečo, na čo fyzikálny engine nie je vhodný - treba to urobiť skriptom (metódou setPosition()).

.blend sa dá z .exe dostať naspäť hex editorom.

A k tomu pohybu cez IPO - mne to funguje, daj .blend súbor, nech sa dá pozrieť, čo tam máš zle...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Uz mi to ide
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2008 7:02 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
Uz mi to ide, ale dakujem za pomoc...este jedna otazka, ako mam zariadit, ze ked stlacim esc, nech sa mi zobrazi take akokeby menu, to je jedno, ale proste ja musim to esc drzat, aby tam bolo, ked pustim, zmizne, a ako mam spravit, aby sa popri tom pauzla hra, no a este dalsia vec, neviem spravit take ze menu, lebo mam sice text, ale chcem, ze ked prejdem mysou, aby sa zvyraznil, a aby reagoval na kliknutie, ale iba vtedy, ak na nom mys stoji! no a mys sa mi nezobrazuje...mohli by ste mi dakto poradit, alebo poslat subor, kde budu problemy naraz vyriesene...? za pripadnu pomoc dakujem :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 06, 2008 11:56 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon črc 12, 2004 1:15 pm
Příspěvky: 382
Bydliště: Bratislava
Mám nejaký menu systém popísaný v tomto tutoriáli, ale je to už 4 roky staré, takže niektoré veci fungujú na súčasných verziách inak.

Robím teraz na novom menu systéme, s ovládaním myšou, zvýrazňovaním a použitím bitmap fontov, ak bude záujem, napíšem tutorial...

Najlepšia cesta je asi pozerať na zdrojáky iných, naučiť sa, ako sa to robí a urobiť si to potom podľa seba...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ak bude zaujem...?
PříspěvekNapsal: čtv úno 07, 2008 5:58 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
:cry: asi nebude, lebo to asi chcem iba ja, a ja nie som dolezity, ale keby sa ti fakto chcelo, tak to napis sem, alebo daj nejaky download, aby som videl, ako to funguje, teda ja som si menu zostrojil, lenze mi nefunguje "hover" teda funguje tak, ze ked prejdem, objekt uplne zmizne... :roll: no co uz, nejako si poradim, ako aj s tym IPO-m :D uvidim...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz