Právě je čtv bře 28, 2024 12:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Projekt Dedinčan (The Villager)
PříspěvekNapsal: čtv pro 25, 2008 8:52 pm 
Offline
....
....

Registrován: sob bře 15, 2008 2:50 pm
Příspěvky: 244
Bydliště: áno
Tak som sa rozhodol , že už konečne, po 3 mesiacoch učenia sa s BGE konečne uvolním na stiahnutie svoju (no je nás viac ale som sobec:) :oops: ) "malú" hru menom Dedinčan, ktorá je na začiatku svojho vývoja. Zatial mám iba verziu pre Windows aleurčite bude aj verzia pre Linux a možno aj pre MacOS.

Môžete ju stiahnuť tu:

http://files.filefront.com/The+Villager ... einfo.html
Upozornenie: Ide iba o alphaverziu 0.003, takže nečakajte žiadne zázraky

Trochu viac o hre:
žáner: stredoveké RPG, nakoniec možno aj MMORPG (Mini Multiplayer Online RolePlaying Game)

Čo sme dokončili:

- pohyb po teréne... kolega vygeneroval terén pomocou lightmapy a ja som ho upravil, takže to aj tak vyzerá.
- možnosť jesť a piť
- smrť, spôsobená hladom či smädom

Bugy:

- fyzika sa chová trocha čudne: to som už pred chvílou opravil a verzia s opravenou fyzikou bude dostupná na stiahnutie na začiatku roku 2009
- hlad a smad pri jedení či pití pribúdajú šialene rýchlo: tu by som vás poprosil o pomoc ak by sa dalo :oops:
- hríby nemajú textúry: no teda majú ale nezobrazuju sa. Už som prišiel na to, kde je problém a opravím to
- Kolega (jeden s 2och grafikov) ma asi pred pol hodinou informoval, že sa hral s logic brics a do blendu s terénom ukryl jednu scénu, ktorá by sa niektorým nemusela páčiť

Členovia tímu:

Hlavný vývojár:
Ľuboš Mudrák (ja)

3d a 2d grafika
Lukáš Hruška
Adam Millar

Testovanie:
Adam Varačka
Lukáš Hruška
Adam Millar

Logo BTAGS:
"Dzafi" (nechcel zverejniť svoje pravé meno)

Ešte by som chcel dodať, že viem, že tento projekt zrejme nikdy nedokončíme no aj tak sa posnažíme.
Nie. Naozaj som dnes nič nepil (teda, žiadny alkohol)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 12:32 pm 
Offline
....
....

Registrován: sob bře 29, 2008 2:54 pm
Příspěvky: 233
Bydliště: Novopacko okres Jičín
No stahl jsem si to chtel jsem si to pustit a pri spusteni v menu nemuzu na nic kliknout rek bych ze je to tim ze se opakuje error neco o vlozeni hudby ted newim.


Naposledy upravil Kexar dne sob pro 27, 2008 7:51 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 1:07 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
Promiň, ale proč nemůžete mít všechno v češtině nebo slovenštině, když si s angličtinou očividně moc nerozumíte? Tohle mě vážně dokáže naštvat :roll: .

Já se přes menu po půl minutě dostal... vypadá to celkem dobře, ale chůze je tak otravně pomalá, že jsem to po pár minutách vzdal. Kromě hříbků jsem nic nenašel. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 2:12 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: pát srp 31, 2007 2:39 pm
Příspěvky: 569
Bydliště: ČR> Frýdek-Místek >Frýdlant n.O.> Pržno
No já si to taky stáhl a taky jsem nic nenašel ani ty hříbky, jenom nějakou neotexturovanou defaultní kostku (a samozřejmě kopcovatý terén a nějaké jezírka)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 2:14 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 09, 2007 6:31 pm
Příspěvky: 1096
tedka to stahuju, tak to pak editnu a dam vedet pocity a dojmy :)

EDIT: tak sem se prez menu nedosta, neni tam nejaka scena, jestli sem to dobre pochopil..cili sem si to ani nezahral.. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 7:13 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 04, 2006 8:11 am
Příspěvky: 1148
Bydliště: Pardubice
Asi je to náročným dnem, ale nějka jsem nepochitil, jak se jí nebo pije. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 8:49 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 30, 2005 11:03 pm
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno-venkov
1.Proč proboha instalace ? už tohle odradí hodně lidí
2.kde se vzalo 70 mb? je to těžká ani ne prealfa, protože i prealfa obsahuje celej herní mechanizus.
3.optimalizace.optimalizace a zase optimalizace. Moje stargate hra ma o dost víc poly a načte se skoro hned (záleží na PC)
4.Hra mě vyhodila kritickou chybu systemu což mělo za následek tvrdej reset
5.ty hřebíky neÅ¡li snězt a pod vodou jsem se neutopil
6.dělat RPG v blenderu je jako dělat 3d hru v petrovi
7.sorry :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 9:38 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
wtf? funguje mi akurat credits...ako viem ze si na seba hrdy, ale toto...v konzole sa mnozi dajaka chyba...ked dam register tak to co pisem sa pise aj v username aj v password...lol je to cele akosik zabugovane, bohuzial som sa cez to neprebil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 9:39 pm 
Offline
....
....

Registrován: sob bře 15, 2008 2:50 pm
Příspěvky: 244
Bydliště: áno
Tažko sa mi hladajú slová..... Takže v prvom rade ďakujem za kritiku a dobré rady. Pôvodne som do toho chcel dať slovenské texty ale bohužial sa mi nepodarilo do blenderu načítat žiadny font, ktorý by podporoval zadávanie mäkčenov a dĺžnov (po česky "háčkú a čárek).
Čo sa týka hlavného menu, tak je tam menší bug. Je treba kliknút na prvé písmeno textu aby sa načítala dalšia scéna (opravené). Potom tu máme pomalú chôdzu, tú už som zrýchlil na prijatelnú úroveň a áno, naozaj tam nič okrem krajinky, hríbikov a pár neotextúrovaných kociek slúžiacich na odskúšanie toho, ako sa postava chová pri nárazoch, nič nieje. Ešte som odhalil poškodenie jednej textúry a to, že postavu to pri chôdzi do kopca nejak nadzadzuje (opravené).
Je a pije sa klávesou E, ale tam je další bug (opravené) . Posledná vec, ktorú by som chcel dodať je, že túto pre-pre-prealphu hry budem priebežne aktualizovať (nová verzia niekedy po novom roku) a určite budem musieŤ zapracovaŤ na optimalizácii, ako povedal Johny.

BTW Johny, ten system critical error si dostal hned po spustení hry?

(opravené) = oprava chyby v novej verzii

EDIT: Kapo: No po prečítaní všetkých príspevkov na seba teda moc hrdý niesom :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 10:54 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 30, 2005 11:03 pm
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno-venkov
tu chybu to hodilo když jsem se to pokusil vypnout

EDIT: dost jsem nad tim přemyÅ¡lel, udělat RPG samo o sobe neni tak těžky problém bych viděl spíš v systému celé hry, protože použivat logic brick jde jen do určité míry pak v tom máš fakt brutální bordel. Na druhou stranu psát vÅ¡e v pythonu jde taky jen do určité míry a bordel nastane tak i tak.Opravdu bych kladl velký důraz na vytvoření hlavního scriptu kterej vÅ¡echno bude řídit např. ty rpg prvky a zároven zapisovat pruběh hry do externího souboru. JeÅ¡tě bych udělal to, že by objekty nebyly scriptama na sebe něják vázany např. v univerzálním scriptu bude že hráč když zmáčkne E tak sní jabko, ale už tam nebude vazba na jabko samotny to protože E nepoužijeÅ¡ jen na jedení jabka, ale třeba na otevírání dveří a tak. Takže osamostatnit jabko i dveře atd... Osobně bych si nejdřív udělal prototyp hry a zkusil jestli vÅ¡echno bude fungovat v tom rpg měřítku a až pak bych dělal grafiku prostředí a tak dál...a to beru zatim v uvahu single player hru...


Naposledy upravil Johny.D dne sob pro 27, 2008 11:14 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 11:07 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
Bigbob píše:
EDIT: Kapo: No po prečítaní všetkých príspevkov na seba teda moc hrdý niesom :oops:


Sak v poho, ja som to myslel tak, ze credits mi z celej hry fungovalo najlepsie, tak preto ze ci si na seba hrdy, ze credist tam das a ostatok...no neham to uz tak :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob pro 27, 2008 11:41 pm 
Offline
....
....

Registrován: sob bře 29, 2008 2:54 pm
Příspěvky: 233
Bydliště: Novopacko okres Jičín
Pokud by jste chteli delat mmorpg hru tak ta se stavy uz od pocatku na tom ze to bude mmorpg takze pokud to ma bejt do budoucna mmorpg tak je lepsi zacit s mmorpg systemem nebo to nedelat vubec protoze pokud udelate rpg singleplayerovku a pak najednou si reknete ze udelate mmorpg
tak hra skonci na tom ze se vam nebude do mapy vejit vic jak 16 hracu aby hra nemela lagy. Protoze system hry bude narocny na prenos dat. Takze budto mmorpg rovnou nebo vubec nebo jako multiplayer ve vice hracich ale rozhodne ne v masivnim mnozstvi jak to byva u mmorpg. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 28, 2008 10:09 pm 
Offline
....
....

Registrován: sob bře 15, 2008 2:50 pm
Příspěvky: 244
Bydliště: áno
Dobre, myslím že najprv bude treba dorobit tie zákl. herné mechanizmy, potom skúsim nejaký multiplayer a nakoniec niečo, z čoho by mohol byť registračný systém. Skúsil som už nejaké skripty pre multiplayer hru cez internet ale výsledok bol taký, že server bol hluchý, klient posielal dáta bohvie kam a padala mi celá sieť. Trochu poštudujem python a uvidím, čo dalej, no vyzerá to tak, že skončíme u nejakého rozsialejšieho multiplayeru.

EDIT: Dnes som opravil všetky bugy... myslím.

Kapo píše:
Sak v poho, ja som to myslel tak, ze credits mi z celej hry fungovalo najlepsie, tak preto ze ci si na seba hrdy, ze credist tam das a ostatok...no neham to uz tak :D


:oops: ... credits som nevenoval moc velkú pozornosť ale to je asi dôvod, prečo to fungovalo. Mám taký dojem, že čím viac sa snažím tak tým viac toho skazím ale to už sa niekedy stáva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 28, 2008 10:55 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
Bigbob píše:
Mám taký dojem, že čím viac sa snažím tak tým viac toho skazím ale to už sa niekedy stáva.


Prepac, to som fakt nechcel, tak som to nemyslel, sorry :cry: uz ti do toho nebudem kecat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned pro 28, 2008 11:08 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř bře 22, 2006 7:38 pm
Příspěvky: 359
Bydliště: Praha
Hele asi takhle, netušim jak samotná hra vypadá...instalace prostě ne. To aby byla hra dobře dostupná je clekem solidní začátek...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz